teď a tady

moje dnešní radost
Prší, prší, jen se leje... Počasí se staví na hlavu a mně se skrze odložená focení v kalendáři objevila volná okénka. Co s nimi? Vyřešila to návštěva babičky, které se na zahradě povalovala hromada chvojí. Tvořit. Jak já jsem na chvíli zas ... chci číst více!
17. říjen 2020
Jezíškova dílna
Včera jsem Vám tady na blogu psala o vánočním (s)honu, dnes mám pro Vás tip, jak se v tom (s)honu na chvíli zastavit, vyčistit hlavu, zaměstnat ruce a třeba taky i děti. Znáte KERA hmotu? Tahle kouzelná modelína je báječná věc, vytvrdne totiž sama na ... chci číst více!
18. prosinec 2019
recy věnec na dveře
Voní po jehličí a mentolu, zdobí jej sušené bodláčí, hortenzie, pár snítek trávy a modřínové šišky z dlouhých procházek. Seznamte se. Tohle je PAN VĚNEC. Střeží naše doma. Dělá radost. Vypráví o tom, že se blíží něco krásného. A hodinku mi udržel čis ... chci číst více!
12. prosinec 2019
jarní věnec
Před pár dny jsem Vám psala o tom, že mi na záda skočila chuť žít více OFFline. Je to tak, ale neskočila tam sama. Za krkem mi vysedává i touha zase trošku tvořit. Najít si chvilku sama pro sebe a ztratit se v okamžiku. Jen tak být. Hlavu prázdnou, r ... chci číst více!
19. březen 2019
balíš ?
Tak je to tady zase. Období, kdy je povoleno balit i zadaným... :) Už jste začali? Ačkoliv je balení moje parketa (tedy těch dárků, to vztahové mi nikdy nešlo), neumím té své parketě poslední 2 roky věnovat tolik času, kolik bych chtěla. L ... chci číst více!
13. prosinec 2018
vítej, vánoční nálado
Vítej, vánoční nálado. Snad se u nás na chvilinku ohřeješ. Letos nebyl prostor pro adventního hrdinu. S výzdobou jsme totiž s Amiškou nezačaly za 5 minut dvanáct, ale rovnou 5 minut po dvanácté. Stavba domečku si nečekaně vyžádala více času a p ... chci číst více!
10. prosinec 2018
zarámuj si kousek přírody
Zarámovat se dá všelicos. Vzpomínky, okamžiky, fotky, obrázky, malůvky, radosti, občas starosti.... a třeba i kousek přírody. Ten si zarámovala moje maminka a já bych Vám ten její kousek přírody ráda poslala. Pro radost, pro potěšení, pro inspira ... chci číst více!
5. listopad 2017
jarní věnec brouka Kvapníka
Prodloužený víkend, to je vždycky dobrá zpráva. Vyhlížím jej nedočkavě už pár dní a pevně věřím, že počasí hodí předpovědi meteorologů za klobouk, a potěší nás sluníčkem. Jen tak... pro hezký den, pro radost, proto, abychom ty klobouky sami mohli vyt ... chci číst více!
12. duben 2017
zabal špetku lásky
Balíte? Pokud ne, možná byste měli začít. Vánoce jsou totiž jediným obdobím, kdy je balení dovoleno úplně všem. I těm, kteří již doma mají spřízněnou duši. I těm, kterým se na prsteníčku třpytí snubní prsten. A tak přes rok nebalím, za to v zimě, ... chci číst více!
19. prosinec 2016
když jsi na větvi z větve
Není tajemstvím, že se ze mě na procházkách stává sběratel, který domů z lesů, parků a polí, nosí vše možné i nemožné, co se zrovna madam přírodě daří od ruky. No dobře, přiznávám, já si to posbírám, a domů to pak gentlemansky táhne můj manžel, ale k ... chci číst více!
28. listopad 2016
adventní věnec za 5 minut 12
Pokud si letos stejně jako já spíše vychutnáváte podzim, než uspěchanou vánoční náladu, možná se Vás dnes Vaše spořádané já ráno také zeptalo: "Kde máš adventní věnec?" No, nemám, pomyslela jsem si. Vzápětí jsem si však vzpomněla, že jsem si ... chci číst více!
26. listopad 2016
notování v podzimním rytmu
Taky ve Vás podzim probouzí chuť tvořit? Ve mně od malička. Začalo to samozřejmě kdysi dávno kaštanovým šílenstvím. Na podzim tehdy nebylo lákavějšího dobrodružství, než lovu na kaštany. Ten, kdo jich nasbíral nejvíce, platil vždycky za největš ... chci číst více!
1. listopad 2016
ahoy sailor!
Když jsem byla malá, snila jsem o tom, že jednou budu módní návrhářka. Maminčina skříň byla dobrodružstvím, a botník u babičky, to byla slast. Jestli se Vám někdy poštěstí potkat moji usměvavou babičku, zeptejte se jí na to. S radostí Vám bude vypráv ... chci číst více!
25. září 2016
v hlavní roli: pan jehličnan
Zajisté se mnou budete souhlasit, když napíšu, že vánoční stromeček, ten je perlou Štědrého večera. Ano, máme tady kapříka. A bramborový salát (MŇAM!). Plnou mísu barevného cukroví, veselé koledy i staleté tradice, ale stromeček, ten je pro mě osobně ... chci číst více!
26. prosinec 2015
ježíškova balící služba
Balíte dárky? A balíte rádi? Já tedy balím! Balím ráda! A snažím se balit poctivě :)... Balit poctivě, to není jen tak ledajaká věc. To chce v první řadě trpělivě hledat kouzelný balící materiál. Někdy se objeví jen tak, padne nám do oka na první d ... chci číst více!
23. prosinec 2015
Sním, bydlím, vařím, tvořím, myslím, miluji a žiji.
Vítejte v mém světě!
Teď a tady!
napiš
sleduj
teď a tady 2024