teď a tady

cysta choroidálního plexu
To ticho trvá nějak dlouho, prolétlo mi hlavou. Bylo to jen pár sekund beze slov, ale zdálo se, že ta chvíle beze slov trvala hodiny. Už dvacet týdnů jsem pod srdcem podruhé nosila miminko, o kterém jsme tenkrát vůbec nevěděli, že se z něj vyloupne n ... chci číst více!
14. říjen 2020
(ne)být dokonalá?
Snažila jste se někdy být dokonalou mámou? Já ano, a to i přesto, že miluji nedokonalost, a plně si uvědomuji, že životní cesta není jen o vrcholech a bezstarostném úsměvu na rtech. Co víc, už jsem se snažila být nejen dokonalou mámou, ale také do ... chci číst více!
8. říjen 2020
32
Dnes je mi 32 let. Asi nikdy v životě jsem se necítila tak vyčerpaná (být třetím rokem máma a Bořek stavitel v jednom se na mně už trošku podepisuje), ale také jsem nikdy v životě v srdci nenosila více radosti ze života a lásky (přestože to ona ún ... chci číst více!
6. srpen 2020
turistou v hlavním městě
Minulou sobotu jsme se po 2,5 měsících vrátili zpět do Prahy. Přiznám se, moc se nám ty pole, louky a lesy opouštět nechtělo, ale byt už po nás společně s Amišky plyšovým králíčkem tesknil. Nepopírám, příjezd byl trošku jako ledová sprcha. Člověk si ... chci číst více!
30. květen 2020
první adventní
První adventní u nás začala trošku hekticky, protože se madam do nového dne neprobudila v nejlepším rozpoložení, jakmile to však u nás dopoledne zavonělo perníčky, špatná nálada byla zažehnána. Těsto na nás čekalo v lednici ze sobotní noci, pro re ... chci číst více!
3. prosinec 2019
jak jsem si uvázala kytku
...a byla po T A K O V É době sama venku za tmy. V pondělí večer mi 2 hodiny dělaly společnost hortenzie, chryzantémy, germíny či okrasné bodláky. Taky moje ruce a floristický nůž. Manželova kamarádka mě nedávno lákala na kurz vázání květin, a pr ... chci číst více!
23. říjen 2019
Farma Klínec
Brrr... Ta víkendová zima, za kterou by se nestyděli ani v Rusku, mi připomněla, že v kapse nosím tip na jeden moc hezký výlet. Tenkrát byla totiž také zima jako v Rusku, ale nic to nezměnilo na tom, jak hezky jsme se na Farmě Klínec, kam bych Vás ... chci číst více!
18. duben 2019
offline
Jsem ONline. Po měsíci a půl a kousku. Co se za tu dobu, kdy na blogu sedělo ticho, stalo? Kromě toho, že nám naše madam začala vykračovat Karlínem, vlastně téměř nic...:) Neonemocněli jsme, neřešíme žádné závažné trable, neprocházíme manžels ... chci číst více!
7. březen 2019
1 rok mámou
1 ROK a kousek mámou. 1 celý ROK. Věříte tomu? Já ne. Ale je to tak. Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí. Loni jsme na Nový rok s Amiškou v Podolí čekaly na tatínka a propouštěcí zprávu, letos jsem si užila Novoroční procházku s ne ... chci číst více!
2. leden 2019
už zase?
Šťastné a veselé!? Kdepak. Třetím rokem si přeji "Šťastné a zdravé!". Vypadá to, že se u nás doma balíček - kašel, rýma, teplota - stává vánoční klasikou... :( Předloni jsem si na Štědrý den už ráno vybalila bacil, který mě tak bacil, až t ... chci číst více!
22. prosinec 2018
joolz geo 2
Od té doby, co s Amélií drandíme světem, mi od Vás sem tam přijde dotaz na kočárek, proto bych mu zde dnes ráda věnovala pár vět. Jednak je "Geouš", jak mu u nás doma říkáme, kočárek, který si těch pár vět bez mrknutí oka zaslouží, také Vás však budu ... chci číst více!
15. prosinec 2018
selhání
V pondělí jsem Vám na sociálních sítích psala o tom, že mě letos advent sice předběhl, nicméně mu jsem úspěšně v patách. Během Amiščiného dopoledního šlofíčka jsem začala tvořit věneček na dveře, a plánovala jsem si, že až se nám táta večer vrátí z p ... chci číst více!
6. prosinec 2018
avocado gang & můj gang
Včera jsem svůj gang vzala na večeři do Avocado Gangu, první avokádové restaurace v Praze. Jaké to bylo? Avokádové. A strááášně dobré! Amélie a já avokádo milujeme, u nás byl tedy úspěch zaručen, můj muž má však s avokádem takový prazvláštn ... chci číst více!
11. listopad 2018
máma na tahu
Vy to zřejmě ještě nevíte, ale v sobotu večer se v mém mrňavém světě odehrála jedna malá, a přesto TAK VELIKÁ, premiéra. Poprvé jsem si jako máma po uspání naší malé madam odskočila na taneční parket. Nevěříte? Věřte! Devátá večerní v onu chvíli neby ... chci číst více!
22. říjen 2018
devět měsíců mámou
Devět měsíců a kousek mámou. Devět. Minule jsem Vám psala, že od té doby, co se probouzíme vedle Amélie, týdny v kalendáři utíkají nějak moc rychle. Dnes se budu opakovat. Poslední dny totiž s mým mužem nevěřícně pozorujeme, jak z našeho ma ... chci číst více!
14. říjen 2018
koupit pár metrů čtverečních
Před třemi lety jsme se s mým mužem rozhodli, že si koupíme pár metrů čtverečních, na kterých v budoucnu postavíme dům s duší. Pamatuji si, že jsem se tenkrát nechala unášet na vlně idylických představ, a každý den jsem se ve své hlavě do toho našeho ... chci číst více!
5. září 2018
ten kaštan
Pod tímhle kaštanem jsem vyrostla. Pamatuje si mě ve všech mých podobách a náladách. Pamatuje si mě jako malou copatou holku, postracha okolí, před kterým se některé děti raději schovávaly za plot, jako nebojácnou školačku, která už v první tř ... chci číst více!
4. srpen 2018
půl roku mámou
Půl roku a kousek mámou. Připadá mi to jako včera, co jsem do světa poslala tu krásnou zprávu, že nám do života vkročily jedny nádherné pidi nožičky, a tak se té první větě ani nechce věřit. Ale je to tak. Už půl roku se každý den probouzíme vedle ... chci číst více!
12. červenec 2018
mamma's evergreens
Minulý týden to bylo 5 měsíců, co jsem se stala mámou. Pět! Za těch 5 měsíců jsme si s Amíškem poskládaly vlastní desku "mamma evergrýnů", které se nás jako správná nestárnoucí klasika drží zuby a nehty. Dnes se o ně s Vámi podělíme. Třeba se ... chci číst více!
10. červen 2018
hurá! je tam fazolka!
“Hurá! Je tam fazolka!” Před pár dny to byl přesně rok, co můj muž našel na těhotenském testu v koupelně naši Amélii. Možná Vám v hlavě poskakuje otázka, proč zrovna můj muž, nikoliv já?! Jakkoliv to bude znít smutně, moje já v tu chvíli totiž po ... chci číst více!
26. duben 2018
3 měsíce mámou
3 měsíce a 2 týdny. Tak dlouhou jsem mámou. Na den přesně. V jednu chvíli jsem okamžitě zpátky na pokoji v Podolí. Připadá mi, jako by se to všechno odehrálo včera. Přesně si vybavuji tváře sestřiček i usměvavých pánů doktorů. Slyším tlukot sr ... chci číst více!
13. duben 2018
6 neděl
6 neděl. O těch Vám dnes chci psát. Zavřeli jsme za nimi společně všichni 3 dveře. Otočili klíčem. A upřímně se Vám přiznávám, že jsem oněch 6 neděl ke dveřím vyprovázela s obrovskou úlevou na duši. Tuze ráda bych Vám tady do řádků napsala, ... chci číst více!
16. únor 2018
letem letním světem
Letní blogová prokrastinace je v plném proudu, jistě jste si všimli... :) Je to se mnou teď bída, vím, ale tak nějak to z mnoha důvodů nyní nejde jinak. Když pominu všechny ty ostatní "požírače času" okolo, vždycky mi v hlavě zůstává jedna jediná vět ... chci číst více!
24. srpen 2017
den plný lásky a chleba
Plná lásky a chleba, taková byla jedna jarní sobota, během které vznikly tyhle obrázky. Před pár dny jsem na ně náhodou narazila, a uvědomila si, že jsem na ten pohodový den téměř zapomněla. Do Prahy za mnou zase přijely moje nejoblíbenější duše, a t ... chci číst více!
16. červenec 2017
Punta Marina - příliv klidu
Dnes mám na Vás jednu malou prosbu. Zavřete oči a zkuste si představit rušnou pláž. Máte ji? Vidíte? Já ano. Vidím tváře, je jich mnoho. Některé se nastavují slunci, jiné před ním utíkají do stínu. Slyším hlasy. Jemné i hluboké, tiché i hlas ... chci číst více!
8. duben 2017
Mělník
To se tak někdy stává, že si Vás v sobotní poledne najde chuť projít se uličkami neznámého města. Co s tím? Možnosti jdou dvě. Buď tu chuť zase zaženete, nebo Vás nejmilejší manžel posadí do auta a vyveze za dobrodružstvím. A protože ten mů ... chci číst více!
12. březen 2017
Libertas - doušek svobody
Dnes píši pro všechny milovníky kávy i dobrého čaje, pro mlsné jazýčky, jež nikdy neodmítnou něco sladkého na zub, pro milé bytosti, které si občas chtějí užít okamžik v kavárenském rytmu. Není tajemstvím, že je nám s mužem domovem již pátým roke ... chci číst více!
9. březen 2017
magnet na hodné lidi
Pamatujete si ještě, jak snubní prsten mého muže zatoužil po dobrodružství a vrhl se do kolejiště v metru? V tom příběhu se povídalo o smutku, bezesné noci, netrpělivosti a napětí. O pocitech, které se k člověku tisknou, když přijde o něco, na čem mu ... chci číst více!
22. únor 2017
strach a bezmoc
Občas přijdou chvíle, kdy stín zahalí všechno, na čem nám záleží. Dokonce i naše touhy, vášně a sny, jež mají obvykle neskutečnou sílu. Když nás ten stín pohltí, je těžké se z něj vymanit. Svět se zdá být němý, přestože promlouvá velmi nahlas. Lidé s ... chci číst více!
6. únor 2017
v tom správném rytmu
Tik. Ťak. Tik. Ťak. Tik. Ťak. Tiká Váš čas v tom správném rytmu? Mnohokrát jsem Vám tady mezi řádky psala o tom, jak se snažím nasbírat čas do zásoby. Nebýt mu stále v patách, nehledět pouze na jeho záda, ale sladit s nim krok a kráčet vedle ... chci číst více!
16. leden 2017
Casa Delle Meridiane
Naposledy jsem Vám psala o jedné krásné duši, která žije v domečku s duší. Pamatujete? Pokud jste se mezi řádky ještě nepotkali s usměvavou tváří na níž se pohupují hluboké hnědé oči, můžete si to kouzelné setkání prožít tady. Vy, kteří jste si ... chci číst více!
8. leden 2017
šťastné a nemocné!
Letošní Vánoce pro nás s mužem byly tak trošku jiné. Protkány několika poprvé. Poprvé s vlastním stromečkem. Poprvé v Praze. Poprvé sami. Poprvé jsem si také pod stromečkem kromě dárků rozbalila i chřipkový bacil, a tak bylo zaděláno ... chci číst více!
30. prosinec 2016
do Benátek!
O Benátkách se toho povídá mnoho. Jedni Vám budou dlouhé hodiny vyprávět o tom, jak Vás atmosféra, která se rozpíná i v té nejužší uličce, pohltí a nepustí. Jiní nezapomenou zmínit, že voda nevoní, ceny jsou vysoké, a domy, ty by potřebovaly šikovnou ... chci číst více!
4. prosinec 2016
Ciao Italia!
Pamatujete na naše nedávné cestování? Jak jsme ve Švýcarsku vzhlíželi ke skalnatým vrcholkům a nastavovali tvář horskému slunci? Dobrodružství opět klepe na dveře, proto bych Vás chtěla chytit za ruku, a pozvat na další vyjížďku. Popojet ještě ... chci číst více!
13. listopad 2016
až na vrcholky hor
Tyčí se k nebi, pyšně nahlíží na svět okolo, a všemi zraky střeží údolí. Vrcholky hor. Jsou to právě ony skalnaté dámy, které mě na Švýcarsku vábí nejvíce. Stát tam a hledět. Vědět, že ať se otočím na jakoukoliv stranu, vždycky mě bude minimáln ... chci číst více!
25. říjen 2016
cestou necestou
Moji drazí, ani nevíte, jak moc jsem se těšila na chvíli, kdy budu zase sypat slova do našeho malého světa. Na chvíli, kdy se s Vámi opět potkám mezi řádky. Na TUHLE chvíli. Sledujete-li mě na sociálních sítích, zřejmě tušíte, proč bylo nějaký čas ... chci číst více!
17. říjen 2016
vyhlížej z Máje
středa /28. září Více volných dnů uprostřed týdne, prosím. Více okamžiků, které chutnají svobodně. Více minut spolu. Minulý týden jsme náš scénář psali na vrcholu. Pozorovali jsme svět s údivem. A vyhlíželi slunce. Kam zaměřit kurz, když ... chci číst více!
4. říjen 2016
botanicus... the world of plants
Znáte ty chvíle, kdy nechcete dělat nic jiného, než jen tak obyčejně žít? Poddat se jednomu jedinému okamžiku, zhluboka dýchat a kochat se světem okolo? Tahleta touha po prostém obyčejném žití mě přepadla zrovna v den mých narozenin. A můj manžel ji ... chci číst více!
28. srpen 2016
o hodných lidech
Dnes chci psát o hodných lidech. Nešťastná náhoda, nebo možná osud nám totiž jednoho takového hodného člověka přihrál do cesty. Mému muži se tento týden nedopatřením zatoulal prstýnek. A nebyl to obyčejný prstýnek, byl to ten snubní, ručně ukova ... chci číst více!
20. srpen 2016
vyjeď za Prahu... Poděbrady!
Praha je překrásná, o tom není pochyb. Stověžatá. Historická. Kouzelná. A svá. O víkendech si k nám však během snídaně sem tam přisedne chuť odjet pryč. Pryč od stovek věží, historických povídek a okouzlených turistů. Obyčejná chuť vyjet z měs ... chci číst více!
7. srpen 2016
žluté květy
Chodíte na procházky? Rozhýbat tělo, provětrat hlavu, posbírat do tváře trošku hřejivého slunce? My s mužem velmi rádi. Máme tady v Karlíně pár vyšlapaných kilometrů, které nás baví. Ty kilometry vedou místem, které v zimě dýchá tichým smutnem, a ... chci číst více!
22. červenec 2016
7 dní ve 3
Milí a milé, moc ráda se s Vámi po těch dnech beze slov zase potkávám mezi řádky. Vím, mlčela jsem dlouho, ale Vy, kteří mě sledujete i na Facebooku, moc dobře víte, že jsem k tomu měla ten nejmilejší důvod. Všechnu lásku, energii a úsměvy jsem vy ... chci číst více!
10. červenec 2016
2 kopečky, prosím!
Víkend. Zmrzlina. Víkend a zmrzlina. Co si přát víc? Snad ještě 1 kopeček. A pak už nic. Vlastně bychom to tady už dneska mohli zapíchnout, protože ty první 3 řádky nahoře jsou pro mě naprosto dokonalým příspěvkem. A věřte, že dokonalá ... chci číst více!
28. červen 2016
tajemství proutěného košíku
Byl jednou jeden košík. Byl z proutí a upletly jej šikovné ruce usměvavého pána. Tím úsměvem ten pán každý víkend zdobil farmářské trhy a hladil duše kolemjdoucích. Hladil je jiskrou ve svých očích a proutěnou přehlídkou rozsetou v trávě. Radosti to ... chci číst více!
12. červen 2016
pod platanem
Moje dnešní nedělní veleplány byly opět zahnány do kouta. Poslala je tam únava, kterou jsem si přivezla v kufru z cest. Vnitřně jsem tušila, že mám ten kufr nechat pod zámkem až do pondělí, ale moje netrpělivá povaha se opět ukázala v té nejlepší for ... chci číst více!
5. červen 2016
báječná neděle
Neděle. Notujete si s ní? Nebo ji naopak posouváte na druhou kolej? Já mám s nedělí dost zamotaný vztah. Dopoledne si ještě rozumíme, to ano, avšak odpoledne se téměř vždy z poza rohu objeví obrovský údiv. Ten údiv se někdy dokonce sám nestač ... chci číst více!
10. duben 2016
najdi mě
Milí a milé, když jsem na konci roku posbírala dostatek sil, času a energie k tomu, abych si splnila svůj virtuální sen a nabídla Vám kousek svého světa, ani v tom nejtajnějším skrytu duše mě nenapadlo, že si mě najde tolik z Vás. Vědomí toho, že ... chci číst více!
20. březen 2016
malé radosti
Je to už velmi dávno, co se na mě usmála jedna krásná věta. Je to dokonce tak dávno, že Vám nedokáži říci, zda-li jsem ji zaslechla, nebo našla někde mezi řádky, ale s čistým svědomím Vám mohu povědět, že tu větu do dnešního dne nosím v sobě. Ta věta ... chci číst více!
9. březen 2016
víkend
Přestože je teprve úterý, přepadly mě dnes cestou domů myšlenky na víkend. A tak myslím na klidné ulice Karlína, které od pondělí do pátku od brzkého rána vášnivě promlouvají, ale o víkendu mlčí až do pozdního poledne. Myslím na první paprsky sl ... chci číst více!
16. únor 2016
Sním, bydlím, vařím, tvořím, myslím, miluji a žiji.
Vítejte v mém světě!
Teď a tady!
napiš
sleduj
teď a tady 2024