teď a tady

projekt domu - I. část
...a vše od první představy po první výkop. Jakmile jsem do světa pustila informaci, že jsme našemu vysněnému domečku pořídili pevnou půdu pod nohy, a koupili si pozemek, přilétlo nemálo otázek na to, jak to všechno plánujeme, zda-li už máme proje ... chci číst více!
16. září 2019
když to doma žije
Když blog spí, znamená to jediné, že to u nás doma žije. U nás se totiž moc nespí, to už přece víte... :D Je to pár týdnů, co jsem se Vám skrze slova na blogu ohlásila, tak jsem si říkala, že by bylo fajn zase nějaká poslat. Háček je v tom, že op ... chci číst více!
23. květen 2019
poslední slova v roce 2018
Šťastné, zdravé, a takové, jaké je máte rádi! Tahle slova posílám každý rok, ale nemohu prostě jinak. Zdraví, to je ta nejcennější hodnota na světě. Mnohokrát jsem to poznala na vlastní kůži, letos se o téhle pravdě s mužem opět utvrzujeme při poh ... chci číst více!
24. prosinec 2018
když dáš cihlu k cihle...
...těsto do díže :) Ptáváte se na domeček. Zda-li roste, jak nám to jde, a kdy budou nějaké obrázky... Roste, roste jako z vody. Aktuálně dolaďujeme poslední nezbytnosti před zimou, která klepe na dveře. Od pondělí mám za sebou 2 návštěvy na ... chci číst více!
25. listopad 2018
oh! yes
... je pátek! Pátek vede za ruku víkend. Víkend vede za ruku našeho tátu. A když je táta doma, pak je spoustu času na to, co najdete v galerii na poslední fotce... :) Pátek je pro nás opravdu malý svátek, protože mě -jen co otevřu oči- hřej ... chci číst více!
2. listopad 2018
recept na domácí teplo
Jde-li mi na podzim kromě popíjení čaje a vaření polévek něco opravdu dobře, pak je to udržování plamene ve všech možných lucernách, svícnech a aroma lampách světa. Čím méně světla nám v průběhu podzimu a zimy den nabízí, tím více světla mám chuť roz ... chci číst více!
18. říjen 2018
stejně a přece jinak
Domov. Vím, jako maminka neposílám tolik interiérových fotek jako dříve (taky vím, že je máte rádi :)), ale pravdou zůstává, že to aktuálně jinak nejde. Víte, ono to u nás doma na první pohled totiž posledních 9 měsíců vypadá skoro stejně, a přest ... chci číst více!
26. září 2018
už jen týden...
Už jen týden do Vánoc. Jeden jediný týden. Když jsem dnes ráno zapalovala u snídaně třetí svíčku, tak trošku nevěřícně jsem hleděla na tu poslední. Stála tam mezi 3 plamínky a trpělivě čekala na svoji chvíli. Moc dobře věděla, že ten kouzelný oka ... chci číst více!
17. prosinec 2017
v peřinách
V peřinách... to byl scénář, ke kterému počasí posledních dní doslova přemlouvalo. Vítr, déšť a všudypřítomný opar mlhy. Dneska nám v Karlíně konečně vysvitlo sluníčko a okny se připlížila špetka energie. I když pravdou je, že zrovna první prosincový ... chci číst více!
1. prosinec 2017
jen růžová to může být?
Tak co, skočila už na Vás podzimní nálada? Na mě ano. Největší radost by z ní určitě měla paní Ilonka Csáková notující: "...jen růžová to může být! ". Obvykle můj podzim bývá zabarven do zemitých barev, tentokrát jsem jej však vítala v ods ... chci číst více!
24. září 2017
luční vábení
Luční kvítí mě odjakživa mělo omotanou okolo "stonku"... :) Tak nějak to se mnou vždycky umělo. Natočit se ke sluníčku a mrkat lístkem v záři toho nejjemnějšího paprsku, až zrak přechází. Moje maminka, ta s lučním kvítím přátelí celý život, a tak něj ... chci číst více!
22. červen 2017
volání jara
Bral-li tento rok někdo něco vážně, byl to duben a jeho aprílové počasí. Pestrost meteorologických scénářů by mohl závidět kdejaký scénárista, a moment překvapení, ten duben v mých očích také vystihl naprosto dokonale. Hledání zimní šály 2 dny po tom ... chci číst více!
30. duben 2017
usměvavé, pohodové, naše!
Dnes jen pár slov. Rychle. Krátce. Posílám Vám Velikonoce. Usměvavé. Pohodové. Naše. Já na ty tradiční popravdě nikdy moc nebyla, proto je od určité doby slavíme po svém. Letos jsme schovaní v malé chaloupce uprostřed lesa. Voda ta ... chci číst více!
17. duben 2017
pletené štěstí
O tom, že dnes jaro zaklepalo na dveře, štěbetali snad všichni ptáci na střechách. Ti naši v Karlíně štěbetali radostně a vytrvale ještě dávno předtím, než světlo přepralo tmu. Za šera, tak jsem jej proto v puntíky posetém županu vítala. Náruč dokořá ... chci číst více!
20. březen 2017
otevři radosti dveře dokořán
Děkuji. To je první slovo, které Vám dnes posílám. Děkuji za všechna ta milá slova, která jste vyslovili mým směrem. Děkuji za nádhernou návštěvnost na blogu. Děkuji za to, že jsme v tom spolu. Poslední týdny byly opravdu náročné a vyče ... chci číst více!
12. únor 2017
štramák s hvězdou na čele
Víte, kdo je u nás doma největším štramákem? Možná vykřikujete, že můj muž. A ano, máte pravdu. Většinu roku u nás opravdu kraluje šarm mého manžela. Jenže to by se před pár dny v obýváku nesměl zjevit ON. Na první pohled malý a docela nenápadný, ... chci číst více!
22. prosinec 2016
zatím posílám Vánoce k šípku
Nezdá se Vám, že se ten Ježíškovský kabátek, do kterého se svět v zimě obléká, přikutálí každý rok o něco dříve, než ten minulý? Je půlka listopadu, a já jsem zjistila, že se na můj vkus už od října všechno tváří moc vánočně. Nenechte se zmást, Vánoc ... chci číst více!
18. listopad 2016
nakupování je jasná volba
Když jsem se v patnácti rozhodovala, co budu dál dělat, nakupování bylo jasná volba... :D Minulý víkend tedy opravdu ANO. Dnes mám pro Vás sice jen pár slov, ale za to mnoho krásných maličkostí, které dělají domov útulnějším. Poslušně hlásím, ... chci číst více!
8. listopad 2016
když táta miluje mámu
Od doby, kdy jsem si naposledy domů přinesla živé květy, uplynula docela dlouhá chvíle, a tak jsem to musela napravit. Moje ruka sáhla po těchto růžových poupatech. Zásluhu na tom měl zřejmě fakt, že jsem v onen den vyspávala jako Šípková Růženka, a ... chci číst více!
18. září 2016
fialka
Už nějakou tu chvíli se u nás na televizním stolku usmívá fialka. Dostala jsem ji k narozeninám od jedné milé dámy, která se nedávno stala maminkou. Fialka s námi ujela téměř 400 kilometrů. Přežila se všemi lístečky a já přemýšlela, kde si ji vystaví ... chci číst více!
15. srpen 2016
po ránu
Po ránu mě zajímají jen 2 věci. Snídaně. A čaj. Je úplně jedno, v jaké náladě se vykutálím z postele. Moje unavená uzívaná pomačkaná a rozmrzelá verze chce snídat úplně stejně, jako ta vykutálena do růžova. Bez snídaně jsou rána smutná, málo ... chci číst více!
31. červenec 2016
mám ráda
Mám ráda. Mám ráda, když v prázdném domě začne tlouct srdce. Mám ráda, když se mezi 4 stěnami objeví zákoutí, která vypráví příběh... a když i ty 4 chladné stěny nakonec začnou vřele promlouvat. Mám ráda, když se z obyčejného bydlení stane neo ... chci číst více!
17. červenec 2016
pozdravy z obýváku
Posílám Vám pozdravy. Od nás z obýváku. Černobílé. Obraz určitě znáte. Už se tady párkrát parádil. Mám pro něj slabost. Uklidňuje mě. S naší lampou "trojnožkou" si náramně rozumí a ladí jeden ke druhému. Často usedám s šálkem čaje na gauč a zt ... chci číst více!
19. červen 2016
jaro v kuchyni
Jaro je v rozpuku. Jeho letmé probuzení je dávno ta tam. Žije. Naplno. A dává nám to všem v každé vteřině najevo. Sundalo nesmělý kabátek a ukázalo se nám v celé své kráse. Obnažilo se a šarmantně se tetelí z našeho obdivu. Rozdává radost. ... chci číst více!
22. květen 2016
smutné dny
Většinou je u nás veselo. Rozverná nálada poletuje sem a tam. Nestydatě plní každý kout. Je u nás zkrátka jako doma. Společnost jí dělá spontánnost a šibalský úsměv mého muže. Také jeho nekončící smysl pro humor... Mám ráda náš veselý domov. ... chci číst více!
2. květen 2016
5 minut s tulipány
Už zase mě učarovala. Malá něžná poupata, kterým byla do vínku dána snad ta nejprostší jednoduchost. Ona jednoduchost, ta mě na nich baví nejvíce. A pak také skutečnost, že si vůbec neuvědomují, jakou krásu svým skromným pohledem chrlí do světa. ... chci číst více!
14. duben 2016
bez práce...
...nejsou koláče. Mňam. Jaké máte nejradši? Tvarohové? Povidlové? U mě na plné čáře vedou makové. Zrovna jsem si vzpomněla na ty naše svatební. Ty teda byly. Mňam podruhé. Dnes jsem Vás však nepřišla lákat na sladké. Nepřišla jsem an ... chci číst více!
23. březen 2016
první jarní pohlazení
Venku se to poslední dny mračí, až to hezké není. Počasí vybarvuje svou paletu do tónů šedi a vítr nám ukazuje, jak to vypadá, když cestou do všech kapes nasbírá sílu. Zase to začalo trošku zebat a štípat ve tvářích. A příležitosti, kdy můžeme tancov ... chci číst více!
21. únor 2016
aj lav you
Už Vám někdy došla slova? Občas se to prostě stane. Zmizí. Odejdou pryč a chvíli nás nechají čekat. Ašak nezůstaneme sami. Vůbec ne. Obejme nás ticho. Znáte to? Mně slova dochází, když na dveře zaklepe smutno a poletuje okolo zvláštní atmos ... chci číst více!
6. únor 2016
o pyšné princezně a lucerně
Bylo jedno malé království. To království mělo 120 metrů čtverečních a žil v něm vrchní princ s vrchní princeznou a také mnoho lucerních princezen. Žádná z těch lucerních princezen však nebyla dostatečně vznešená na to, aby se stala lucerní královnou ... chci číst více!
1. únor 2016
servis, prosím!
Znáte ty chvíle, kdy cítíte pokušení, ale odoláte mu? A znáte ty chvíle, kdy odoláte, a vzápětí si uvědomíte, že odolat tomu pokušení, byla největší chyba v životě, protože jste mohli mít v kuchyňce další pár nejroztomilejších talířů? Přesně ta ... chci číst více!
26. leden 2016
detaily
Máte rádi detaily? Já velice! Nejraději detaily detailně pozoruji. Jsou totiž pomyslnou třešničkou na dortu. A mnohým dalším... Třeba bazalkou a hoblinkou parmezánu na italských těstovinách. Jsou upřímným úsměvem během přátelské konverzace a doko ... chci číst více!
19. leden 2016
štěstí
Už jako malé copaté děvčátko jsem ve své provizorní zahradní kuchyňce, ve které se vařila polévka z bláta a sedmikrásek, snila o tom, jak si jednou najdu hodného manžela, který mi silnýma rukama postaví překrásný domeček. Měla jsem tenkrát na dvorku ... chci číst více!
16. leden 2016
keep it simple: černá a bílá
V jednoduchosti je krása, říkává se. Ta slova nesou obrovský kus pravdy, nemyslíte? Ty nejkrásnější věci, pocity, zážitky, které znám, jsou vlastně úplně prosté, jednoduché. Tak třeba LÁSKA. Pro mnohé z nás se zdá být TAK složitá, ale zamyslíme- ... chci číst více!
4. leden 2016
pssst... jsou svátky!
Víte, proč v titulku šeptám a odvolávám se na svátky? Protože všechen ten chaos, stres a marketingová pozlátka, promlouvají až příliš nahlas. Vždycky se TAK moc těším na Vánoce. A vždycky! vždycky! vždycky! mě překvapí, jak rychle těch pár magických ... chci číst více!
22. prosinec 2015
Sním, bydlím, vařím, tvořím, myslím, miluji a žiji.
Vítejte v mém světě!
Teď a tady!
napiš
sleduj
teď a tady 2024